• info@odkrywamyazje.pl

Tajlandia

Wczasy w Tajlandii

Kraina Uśmiechu, jak potocznie nazywa się Tajlandię jest krajem położonym w południowo-wschodniej Azji. Co roku odwiedza ją tysiące turystów z całego świata, w tym także z Polski. Kusi ona nie tylko pięknymi widokami oraz sympatycznym nastawieniem mieszkańców do turystów, ale także dość przystępnymi cenami. Dzięki temu taki egzotyczny urlop nie musi wiązać się z niezwykle dużym nakładem finansowym. Nie dziwi zatem fakt, iż Tajlandia jest jednym z najbardziej popularnych celów podróży do Azji właśnie.

W tym pięknym kraju, w odróżnieniu od Europy, wyróżnia się jedynie trzy pory roku. Są to: gorąca i sucha, gorąca i wilgotna oraz ciepła i sucha. Ta ostatnia jest zdecydowanie najlepszą, by wybrać się w podróż do Tajlandii. Obejmuje ona okres od około listopada do lutego. Spodziewać można się wówczas wysokich temperatur oraz braku opadów deszczu. Temperatury sięgają wtedy zazwyczaj około trzydziestu kilku stopni.

W Tajlandii jest również całe mnóstwo ciekawych miejsc i zabytków, które warto wpisać na swoją listę. Mowa tu przede wszystkim o stolicy kraju, czyli Bangkoku. Jest to metropolia pełna przeciwieństw: odnaleźć można tam zarówno bardzo bogate, pełne przepychu dzielnice jak i dużo skromniejsze zakątki miasta, gdzie poznać można życie prawdziwej Tajlandii. Miejsca, których nie powinno się w żadnym wypadku pominąć to z pewnością Grand Palace, Złoty Budda w Wat Traimit oraz dzielnica Chinatown.

Ten piękny i niesamowity kraj to jednak nie tylko sama jego stolica. W Tajlandii odwiedzić można liczne pola ryżowe, zajrzeć do wnętrza dżungli, a także odbyć choćby spływ tratwą zrobioną z bambusa. Możliwości jest zatem niesamowicie dużo, każdy powinien znaleźć atrakcje zgodne ze swoimi oczekiwaniami i upodobaniami. Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Tajlandii, które znane jest ze słynnego filmu to oczywiście Most na rzece Kwai. To bardzo istotne miejsce, niosące za sobą wielką historię – nie tylko filmową. Jest zatem z pewnością czymś, co w Tajlandii zobaczyć warto.

Co warto jeszcze zobaczyć w Tajlandii? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, które planują wycieczkę w ten rejon świata. Dużo lepiej jest jednak zadać pytanie: co można ciekawego zrobić w tym kraju, by faktycznie poznać jego klimat oraz atmosferę? Nie można przede wszystkim nie spróbować tajskiego, ulicznego jedzenia. Będą to niesamowite wrażenia smakowe, których z pewnością nie zapomni się do końca życia. Potrawy, które powinno się spróbować by faktycznie zasmakować tajskiej kuchni to między innymi: makaron pad thai, kurczak z grilla po tajsku oraz zupa Tom Kha Gai.

Warto również zaznać znanego na całym świecie tajskiego masażu. Nietrudno znaleźć masażystów w Bangkoku oraz innych miastach Tajlandii. Można zdecydować się na taki masaż, który trwa około godziny i potrafi zadbać o relaks ciała tak duży, iż ciężko będzie zapomnieć o tym przeżyciu jeszcze przez długi czas.

Ci natomiast, którzy mają słabość to egzotycznych plaż także nie pozostaną zawiedzeni. Tych w Tajlandii bowiem również nie brakuje.

Udostępnij artykuł:

You must be logged in to post a comment.