• info@odkrywamyazje.pl

Japonia

Atrakcje Osaki - Japonia

Japonia jest krajem wyspiarskim położonym na około 3000 wysp. Podróż do kraju „kwitnącej wiśni” to niezwykła przygoda, która jest marzeniem wielu turystów.

Najlepszym okresem dla odwiedzenia Japonii jest bez wątpienia wiosna. Gdyż to wtedy kwitną słynne wiśnie. Temperatura nie jest wtedy wysoka (około 15 stopni), ale sprzyja zwiedzaniu. Turyści odwiedzają chętnie Japonię również w sezonie letnim i jesiennym. W wakacje temperatury utrzymują się w kraju na poziomie około 35 stopni. Jednak nie są on dokuczliwe z powodu na klimatyzację, która znajduje się w prawie wszystkich ośrodkach i komunikacji. W okresie wiosennym w Japonii warto wybrać się nad brzeg Morza Japońskiego, aby zobaczyć ogromne pola ryżowe, które schodzą tarasowo w dół wzgórz. W marcu i kwietniu pola wypełnia się wodą, czego rezultatem są zapierające dech w piersiach widoki.

Udając się do Japonii, koniecznie trzeba odwiedzić stolicę kraju – Tokio. Miasto obfituje w niespotykane nigdzie indziej atrakcje turystyczne. Wśród najbardziej popularnych miejsc znajdują się: świątynia Sanja, brama Kaminari Mon w Asakusie, świątynia Sensoji czy park Ueano. Pałac Cesarski to również miejsce, którego nie można pominąć podczas wycieczki do Tokio. Miejsce rezydencji cesarza Japonii jest jedną z głównych atrakcji turystycznych. Jego powierzchnia jest porównywalna do nowojorskiego Central Parku. Bramy Pałacu otwierane są dwa razy do roku: na urodziny cesarza i na Nowy Rok. Wtedy to turyści mogą zwiedzić obiekt wraz z przewodnikiem. Oprócz samego Tokio warto również odwiedzić jego okolice, np. miasta Kamakura, czy Hakone, które usytuowane są u stóp góry Fudżi, otoczonej obszarem Pięciu Jezior.

Ogród w parku w Tokyo

Wybierając się w podróż do Azji, z pewnością warto zobaczyć też inne większe miasta. To w nich znajdują się ciekawe zabytki i mnóstwo turystycznych atrakcji. Jednym z miejsc, które turyści z różnych stron świata odwiedzają niezwykle chętnie, jest Osaka. Zwiedzanie Osaki powinno być ważnym punktem każdej wycieczki, ponieważ jest tu co zobaczyć. To trzecie miasto co do wielkości w Japonii, warto odwiedzić ze względu na Osaka Castle, dzielnicę Shinsekai, Minami (Namba) oraz Universal Studios Japan – wesołe miasteczko z dzielnicami ze znanych filmów. Atrakcją samą w sobie w Azji są również poszczególne dzielnice miast. Wśród nich na uwagę zasługują: Shibuya (znana z wielu filmów), Harajuku (gdzie chętnie przebywa japońska młodzież, znajduje się wiele lokali z lokalnym jedzeniem).

Duże zróżnicowanie klimatyczne wpływa na występowanie fauny i flory. 66% powierzchni kraju zajmują lasy. W zależności od części kraju można w nich spotkać rozmaite gatunki drzew – od dębów i kasztanowców, przez sosny, aż do bambusów

Od zeszłego roku do Tokio można polecieć bezpośrednio samolotem z Warszawy. Można również wybrać połączenia przez Amsterdam, Kopenhagę, Frankfurt lub też Helsinki lub Moskwę – przez które najszybciej można dostać się na wyspy. Bilety lotnicze do Japonii kosztują od około 2000 złotych do 3500 złotych.

Zapisz

Udostępnij artykuł: