• info@odkrywamyazje.pl

Malediwy

Malediwy na wakacje

Białe plaże o miękkim piasku, krystalicznie czysta woda o urzekającej turkusowej barwie oraz charakterystyczne drewniane chatki na wodzie tworzą bajkowy krajobraz Malediwów. Wyspiarskie państewko położone na Oceanie Indyjskim, ok. 500 km na południowy zachód od Indii, przyciąga miłośników relaksu, którzy pragną spędzić niezapomniany i pełen wrażeń wakacyjny urlop na łonie natury.

Malediwy to archipelag, w skład którego wchodzi 1190 wysepek, zlokalizowanych na 26 koralowych atolach wykształconych na, znajdującym się pod wodą, łańcuchu wulkanicznym. Panuje tutaj klimat równikowy wilgotny, a średnia roczna temperatura to ok. 27 stopni Celsjusza. Najlepszym okresem na urlop na Malediwach są miesiące od grudnia do kwietnia, gdy pogoda jest słoneczna i nie występują opady deszczu.

Wyspy malediwskie przyciągają wczasowiczów rajskimi białymi plażami, które ciągną się kilometrami oraz czystą lazurową wodą. Zapierający dech w piersiach krajobraz tworzy także bogata zielona roślinność, którą stanowią przede wszystkim: cytrusy, melony, bananowce, palmy kokosowe oraz drzewa chlebowe. Co zaś na Malediwach szczególnie warto zobaczyć? Moc wrażeń znajdą tu miłośnicy podziwiania podwodnego królestwa koralowców, którzy eksplorując oceaniczne głębiny, mogą podziwiać m.in. liczne gatunki zwierząt jak np. płaszczki, mureny i delfiny, a także wspaniałe wraki statków. Do najbardziej popularnych i atrakcyjnych nurowisk zalicza się atole Ari, Male i Raa.

The Maldives from julian davies on Vimeo.

Jedynym miastem na Malediwach jest ich stolica – Male. Z uwagi na fakt, iż zamieszkująca wyspy ludność wyznaje islam, Male przesycone jest przepięknymi okazałymi meczetami, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Friday Mosque, z największym minaretem w mieście. Zwiedzając Male, warto także zobaczyć, a nawet zawitać do Pałacu Prezydenckiego oraz Muzeum Narodowego. Miłośnicy przyrody powinni zaś wybrać się na malutką wysepkę Hithadhoo, która słynie z największych w kraju jezior błotnistych, zamieszkiwanych przez błotne ptactwo.

Wczasy na bajkowych Malediwach dostarczą mocy przygód i niezapomnianych, pełnych emocji atrakcji. Malownicze widoki, wysokie temperatury oraz bogactwo podwodnego świata przyciąga osoby marzące o wypoczynku na krańcu świata, wśród egzotyki. Pełne wrażeń wakacje na Malediwach pozwolą oderwać się od codzienności.

Udostępnij artykuł:

You must be logged in to post a comment.