• info@odkrywamyazje.pl

Indie

Słoń Indyjski

Indie położone są w Azji Południowej i zajmują większość subkontynentu indyjskiego. Państwo graniczy z Pakistanem, Chinami, Nepalem, Bhutanem, Mjanmą, Bangladeszem oraz Sri Lanką. Od północy kraj otaczają łańcuchy górskie: Himalaje i Karakorum. Od południowego zachodu państwo oblewają wody Morza Arabskiego, a od południowego wschodu Morza Andamańskiego.

INDIA from Mo’Fo’ on Vimeo.

Wakacyjna podróż do Indii jest jak przeniesienie się do świata baśni i to od niej warto zacząć odkrywanie Azji. Wszechobecną różnorodność można tu spotkać na każdym kroku. Kraj zaskakuje zróżnicowanym krajobrazem – od rozległych równin – po wysokie góry. Mieszkają tu rzesze ludzi, mówiący w różnych językach i mający odmienną kulturę. Na każdej ulicy oszołamia nawet wielość zapachów i bogata paleta barw.

Co warto tu zobaczyć? Prócz niezwykłej atmosfery Indii, tym co przyciąga turystów są przede wszystkim wspaniałe budowle. Zapierający dech w piersiach Tadż Mahal to sztandarowy zabytek Indii, który stał się symbolem miłości. Warto odwiedzić także Czerwony Fort, czyli ośrodek władzy państwa Wielkich Mongołów, czy Itmad-Ud-daulah – grobowiec perskiego mirzy Ghijas-bega. Nie można zapomnieć także o zwiedzeniu stolicy New Delhi, która bywa nazywana „Indiami w pigułce”. W Bombaju możemy natomiast poznać kolorowy i tętniący życiem świat Bollywoodu. Jeżeli pragniemy jednak zaznać spokoju i odpoczynku, to najlepszym kierunkiem będzie Dharamsala. Jest to wioska u podnóży Himalajów, którą zamieszkują buddyjscy mnisi. Niezwykłymi miejscami do zobaczenia są także hinduskie świątynie, z których najbardziej popularną jest Świątynia Małp. Niezależnie jednak od tego, który obszar Indii wybierzemy, możemy być pewni, że przeżyjemy tam całkiem nową i niezapomnianą przygodę.
Indie to ogromny kraj o dużym zróżnicowaniu ukształtowania terenu. Warto zatem z wyprzedzeniem sprawdzić pogodę dla regionu, do którego się wybieramy. Podróż najlepiej jest zaplanować na zimę (od połowy listopada do marca). Unikniemy wówczas męczących upałów oraz ulewnych deszczy. Latem możemy natomiast zwiedzać regiony wysokogórskie np. Sikkim, czy Kaszmir.

Aby wjechać do Indii należy zaopatrzyć się w odpowiednią wizę (istnieje kilka rodzajów wiz). Wiza turystyczna obowiązuje przez 3 miesiące, a koszt jej wyrobienia to ok. 200 zł. Walutą państwa jest rupia indyjska, której nie można wywozić z raju. Wybierając się do Indii najlepiej jest się zaopatrzy w dolary lub euro, aby najkorzystniej dokonać wymiany. W kraju nie występują obecnie zagrożenia epidemiami, jednak przed wyjazdem zaleca się szczepienia przeciw żółtaczce typu A i B oraz tężcowi, by móc odkrywać to wspaniałe miejsce w Azji bez żadnych problemów. Bardziej szczegółowe informacje co zabrać, czego nie pakować i unikać znajdziemy tutaj.

Udostępnij artykuł:

You must be logged in to post a comment.