• info@odkrywamyazje.pl

Indonezja

Wakacje w Indonezji

Indonezja stanowi największy na świecie wyspiarski kraj. Na państwo składa się aż 17,5 tys. wysp, z czego co trzecia z nich jest niezamieszkana. Do największych wysp należą: Sumatra, Jawa, Borneo oraz Sulawesi. Indonezję oblewają wody Oceanu Spokojnego i Indyjskiego, a granice kraju rozciągają się od Azji do brzegów Australii. Sąsiadami tego wyspiarskiego państwa są natomiast: Papua-Nowa Gwinea, Malezja oraz Timor Wschodni.

Indonezja, czyli kraj tysiąca wysp to prawdziwy raj dla tych, którzy pragną zaznać smaku egzotycznego życia wśród malowniczych plaż. To wyspiarskie państwo jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc na wakacje w Azji Południowo-Wschodniej. Na tak wielka popularność Indonezja zasłużyła sobie nie tylko przepięknymi krajobrazami, ale i wielką różnorodnością. Wśród tysiąca wysp znajdziemy takie, które przez całą dobę tętnią życiem i takie, na których nie liczy się czasu. Indonezja to także odmienne kultury, zwyczaje i tradycje. Na większości wysp panuje muzułmanizm, chociaż znajdziemy zakątki hinduistyczne, czy buddyjskie. Oczywiście każde z tych miejsc wyróżnia się obyczajami, krajobrazami, a także wspaniałymi zabytkami. Na Borneo wejrzymy w głąb tropikalnej dżungli, hinduistyczna Bali zachwyci nas zabytkami i bajeczną rafą koralową, a Jawa, czyli kraina wulkanów, zaskoczy nas niesamowitymi widokami. A wszystko to w otoczeniu bogatej fauny i flory, którą po prostu trzeba zobaczyć, będąc tu na wczasach.

Planując wyjazd do Indonezji najlepiej jest sprawdzić pogodę dla konkretnej wyspy, na którą się udajemy. Warunki klimatyczne są bowiem w całym kraju zróżnicowane i zależą głównie od wiatrów. Optymalnym terminem wakacyjnej wycieczki jest jednakże okres od maja do października, kiedy teoretycznie na większości z wysp panuje pora sucha.

Indonezja to w przeważającej części państwo muzułmańskie, dlatego warto zwrócić uwagę na to, kiedy przypada Ramadan. Podczas święta możemy spodziewać się dużych tłumów oraz np. pozamykanych restauracji w dzień. Ramadan to święto ruchome, które najczęściej wypada we wrześniu.

Warunkiem przebywania w Indonezji jest posiadanie wizy. Zezwolenie można wyrobić w ambasadzie lub w wybranych portach lotniczych i morskich w Indonezji. Walutą obowiązującą w tym wyspiarskim kraju jest rupia indonezyjska (IDR). W Polsce rupia indonezyjska jest trudno dostępna, dlatego najlepiej zaopatrzyć się przed wyjazdem w euro lub dolary amerykańskie jako walutę wymienną. Przed podróżą na wczasy do Indonezji zaleca się także szczepienia przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi, błonicy i durowi brzusznemu.

Udostępnij artykuł:

You must be logged in to post a comment.