• info@odkrywamyazje.pl

Azja

Atrakcje Azji

Azja, czyli egzotyczny kierunek na wakacje i wypoczynek…

Kraje azjatyckie stają się coraz chętniej wybieranym celem podróży. Turystów przyciąga szczególnie egzotyka, orientalna kultura, możliwość przeżycia niezapomnianej przygody, a dodatkowo kuszą stosunkowo niskie ceny. Wyjątkowym kierunkiem jest Azja Południowo-Wschodnia, gdzie znajdzie się coś dla każdego. Ci, którzy uwielbią leniuchować wśród bajecznych plaż na pewno odnajdą swój raj na ziemi na jednej z tysiąca wysp Indonezji. Ci natomiast, którzy wolą aktywnie spędzać czas również nie mają powodów do narzekań. Do wyboru są m.in. dzikie dżungle Wietnamu, Laosu, czy Kambodży, himalajska kraina gór, czyli Nepal oraz sławna z safari Sri Lanka. Skrajne emocje budzą również Indie. Odkrywając je najpierw poznamy tam codzienne życie mieszkańców, po to, żeby po chwili przenieść się do świata baśni.

Azja działa na wszystkie nasze zmysły. Od pierwszej chwili uwodzi zapachami – w powietrzu unosi się intensywna woń mieszanki przypraw, kadzideł i kwiatów. Malownicze krajobrazy karmią natomiast nasze oczy – możemy tam rozkoszować się widokiem złocistych plaż, dzikich dżungli, czy potężnych gór. Azja pozwala też poczuć na własnej skórze historię wielkich cywilizacji, które zdają się być wciąż obecne. Poznamy tam również orientalne religie i będziemy mogli podziwiać wspaniałe buddyjskie czy hinduskie budowle sakralne, jak i inne dzieła architektury.

Chociaż na każdym kroku Azja zaskakuje nas swoją różnorodnością i bogactwem kultur, to można znaleźć dla jej krajów wspólny mianownik. Zupełnie inny dla nas świat Azji zaskakuje w każdym swoim zakątku i wywiera na nas ogromne wrażenie. Feeria barw, egzotyczna kuchnia, lokalne obrzędy, religie i przepiękne krajobrazy – to wszystko sprawia, że coraz więcej ludzi decyduje się na odbycie niezwykłej wyprawy w najwspanialsze zakątki Azji Południowo-Wschodniej.

Udostępnij artykuł:

You must be logged in to post a comment.