• info@odkrywamyazje.pl

Filipiny

Przyroda w FIlipinach

Bajkowe Filipiny oferują moc atrakcji miłośnikom relaksu wśród malowniczych, zapierających dech w piersiach  widoków. Długie białe plaże o miękkim piasku, ciepła, krystalicznie czysta woda o błękitnym, zielonym i szafirowym kolorze oraz bogactwo podwodnego świata zachwycą spragnionych wypoczynku i egzotyki turystów.

Filipiny, położone na Oceanie Spokojnym, w południowo wschodniej Azji, to państwo składające się z ponad 7000 wysepek. Od północy kraj oblewają wody cieśniny Luzon, zaś od zachodu Morza Południowochińskiego. Podróż na Filipiny to doskonała propozycja dla osób preferujących spokojny wypoczynek na rajskich plażach oraz miłośników eksplorowania oceanicznych głębin, którzy podczas sesji nurkowych mogą podziwiać m.in. bajkowe królestwo koralowców, żółwie morskie oraz egzotyczne tarsiery. Pasjonaci nurkowania koniecznie powinni się wybrać w okolice Coron Bay, gdzie na głębokości od 15 do 40 m znajduje się aż 12 wraków japońskich statków, zatopionych w tracie II wojny światowej. Do najchętniej odwiedzanych należą m.in.: Irako, Kogyo Maru, Mamyia Maru, Olympic Maru, Tae Maru oraz Akitisushima. Mocy wrażeń amatorom odkrywania tajemnic podwodnego świata dostarczy również nurkowanie na przepięknej rafie Tubbataha Reefs. Miłośnicy zażywania słonecznych kąpieli poczują się zaś jak w raju odpoczywając na plażach: Bantajan, Camiguin czy Siargao.

PHILIPPINES from moderne on Vimeo.

Co jeszcze zobaczyć na wakacjach w Filipinach? Ten malowniczy kraj przyciąga także wpisanymi na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tarasami ryżowymi w Banaue, niewielkim górskim miasteczku, położonym na północy wyspy Luzon. Tarasy powstały ok. 2 tys. lat temu na zboczach gór wokół Banaue. Miejscowości, zachwycających przepięknymi tarasami, znajduje się w okolicy dużo więcej, jednak do najpopularniejszych należą Banaue, Batad, Mayoyao oraz Kiangan. Za jedną z największych atrakcji Filipin uważa się również Czekoladowe Wzgórza na wyspie Bohol, czyli 1300 pagórków o charakterystycznym stożkowatym kształcie, porośniętych trawą, która w trakcie pory suchej przybiera brązowy kolor. Pagórki rozciągają się na terenie 50 km2, liczą od 40 do 120 m wysokości i uważane są za symbol kraju. Wybierając się na Filipiny, warto także zawitać do niewielkiej górskiej miejscowości Sagady na wyspie Luzon, która słynie przede wszystkim z wiszących trumien. Według wierzeń tubylców, ciała zmarłych, należy chować w przewiewnych miejscach tak, aby dusze swobodnie opuściły ciało, dlatego też trumny umieszczane są w ścianach, szczelinach skalnych lub jaskiniach. Najsłynniejszymi miejscami, w których zobaczyć można wiszące trumny są Lumiang Burial Cave oraz Echo Valley. Sagada zachwyca ponadto bajkowymi jaskiniami. Największe wrażenie na turystach wywiera w szczególności tzw. Cave Connection, czyli przejście pomiędzy jaskinią Lumiang oraz Sumaging.

Niezwykłe Filipiny kuszą nie tylko białymi piaszczystymi plażami i przejrzystą ciepłą wodą o zachwycającym kolorze. Bogactwo podwodnego świata, malownicze tarasy ryżowe, zapierające dech w piersiach Czekoladowe Wzgórza oraz górska miejscowość Sagada przyciągają turystów żądnych wrażeń. Urlop na egzotycznych Filipinach na długo zapadnie w pamięć.

Udostępnij artykuł:

You must be logged in to post a comment.